"Volám sa Maroš Petic a som srdcom florista a umelec. "

O mne...

Floristike sa venujem už 23 rokov, mám za sebou mnoho súťaží, floristických vystúpení a workshopov, kde predávam svoju znalosť ďalšej generácii. Som redaktorom odborného časopisu floristika. Floristika je práca, ktorú nadovšetko milujem a vidím v nej splnený sen. Beriem to ako osudové povolanie. V roku 2007 som získal titul majster Slovenska a získal zlatý pohár. Po tejto výhre sa moja kariéra floristu začala rozbiehať míľovými krokmi. Vďaka výhre som spoznal mnoho známych osobností, veľa floristov a dostal som sa tak na špičku floristiky.

Sny si treba plniť...

Študoval som ako umelecký keramik a maliar. Avšak, mojim osudovým povolaním sa stala floristika. Mojim veľkým snom bolo vždy mať svoje kvetinárstvo, alebo mať kvetinárstvo, ktoré bude niesť moje meno. Za splnenie tohto sna vďačím aj môjmu kamarátovi, Ladislavovi Sečkárovi, ktorý mi splnil tento sen. Máme pred sebou veľmi veľa nápadov a vízií, ktoré chceme spolu plniť. Jedným z našich cieľov je pracovať na našej značke a rozširovať ju nielen na floristické odbory ale aj na odbory zamerané na umenie a výrobu našich produktov, ktoré budú niesť našu značku.

Moja vízia v kvetinárstve...

Chcem aj naďalej pokračovať vo vzdelávaní ľudí, a to formou workshopov, ktoré budem viesť práve v našom kvetinárstve. Workshopy budú pre širokú verejnosť ale i pre tú odbornú. Som nastavený robiť všetko preto, aby naše kvetinárstvo splnilo očakávania aj toho najnáročnejšieho klienta.  Náš sortiment bude veľmi široký. Mojim snom bolo vždy spojiť floristiku aj s umením, ako je keramika alebo maľovanie. Venujem sa aquarele a maľbe akrylom. Maľujem aj na objednávku a moje práce si môžete pozrieť v našom kvetinárstve. Práve tým je naše kvetinárstvo iné a výnimočné. 

Adresa

Zuzany Chalupovej 11

851 07 Bratislava

E-mail
Telefón